Čím se vyznačují světelné zdroje LED

Nahrazují stávající zdroje ve všech druzích patic – všechny objímky a patice, na něž jsme byli zvyklí z minulosti, a v nichž v některých domácnostech stále ještě figurují vláknové nebo halogenové žárovky, můžeme využít pro moderní LED diodové zdroje https://www.lightpark.cz/svetelne-zdroje-led/. Vyrábí se dokonce v širším sortimentu a na rozdíl od obyčejných žárovek máme na výběr i ze tří základních odstínů barev teplé, neutrální a studené bílé.
rozsvícené žárovky ve stropním svítidle
Neplýtváme elektřinou – plýtvání energetickými zdroji bylo oblíbeným tématem ve společnosti za socialismu a dnes se tento trend mezi nás navrací. Sice v jiné podobě, ale v zásadě jde o shodný princip – šetřit peníze, energii, čas, a přírodní zdroje. S LED žárovkami můžeme docílit maximální úspory vzhledem k tomu, že se jedná o nejúspornější světelné zdroje.
Když je rozbijeme, nic závažného se nestane – pouze přijdeme o zdroj světla a musíme jej nahradit jiným, ale nejsme ohroženi na zdraví ani na životě ani my, ani naši blízcí včetně malých dětí. Jestliže plastová baňka praskne, maximálně se odlomí kousek fólie, a tím to končí – většinou však zůstane v původním tvaru, anebo se odlomí větší, dobře viditelný kus. Rozhodně se nerozsype do podoby stovek malých střípků, jak to dokáže sklo. A navíc – uvnitř není žádná rtuť ani olovo, ani kadmium a jiné těžké kovy a nebezpečné chemikálie.
žárovka na notovém papíře
Vydrží v provozu velmi dlouho – žárovky s vláknem ve skleněné baňce byly v provozu omezenou dobu. Způsoboval to samotný princip průchodu elektrické energie velmi tenkou vlásečnicí z kovové slitiny, která nebyla schopna tento proces zvládnout déle než po dobu několika stovek hodin. Zpravidla vydržela svítit necelý rok, v závislosti na četnosti spínání elektrického obvodu a délce svícení. S LED žárovkami se dostáváme do úplně jiných hodnot, které překračují desítky tisíc hodin, což v praxi znamená spolehlivost po dobu několika let až desítek let.