Antistresový spinner – tajemná hračka

Spinner je malá, skladná hračka, kterou téměř schováte v dlani, natož pak v kapse. Šílí po ní všechny děti, ale také studenti a dospělí lidé. Čím že si to spinner vlastně zasloužil takovou pozornost celého národa?
spinner v ruce
Historie spinneru
Spinner vymyslela Catherine Hettingerová, která pochází z Floridy. Účelem tohoto vynálezu měla být pomoc pro lidi trpící nemocí, při které pacientům ochabují svaly. V roce 1993 byly vyrobeny první kusy. Následně se spinner zdokonaloval, a protože se stal oblíbeným i u zdravých lidí, začal se prodávat ve velkém. Samozřejmě původní spinner prošel modernizací, a od původního výrobku se již velmi zdokonalil.
barevné spinnery
Nejen pro ochablé svaly
My za našich dětských let jsme sbírali „céčka“, dnešní děti sbírají spinnery. Tato malá plastová vrtulka s ložiskem uprostřed, díky němuž se otáčí zbytek hračky, zabaví nejednoho mrňouse. Dají se s ním totiž dělat různé triky, takže zábava s ním nikdy nekončí. Spinner je tedy dobrým pomocníkem na ochablé svalstvo, ale také dobré zábavy. Navíc je prokázáno, že spinner je ideální na odreagování proti stresu, a dokonce pomáhá kuřákům omezit kouření. Dále pomáhá těm, kdo trpí hyperaktivitou, ADHD, autismem nebo úzkostí. Využití má tedy všestranné, co myslíte?
svítící spinnery
Zlaté nebo obyčejné?
Existuje mnoho druhů spinnerů, některé jsou opravdu jen obyčejné, vyráběné na pásové výrobě. Vyrábí se v různých tvarech, nejčastějším bývá tvar se třemi hlavami, setkat se můžete ale i jen s dvěma hlavami, či jiným tvarem, které bývají kruhové, hranaté, oválné, čtvercové či jinak atypické. Některé kusy mají led diody, takže ve tmě svítí nebo blikají, jiné okouzlují svou přirozenou krásou.  Nejčastěji je spinner vyroben z obyčejných materiálů, jako je plast, mosaz, ocel, titan, ovšem protože někteří chtějí být opravdu in, nechali si vyrobit spinner třeba ze zlata.
Do školy ne!
I když je spinner velmi oblíbeným především mezi dětmi, mohly ho některé školy zakázat. Tyto hračky totiž žáky spíše ruší, než aby jim pomáhaly se soustředit na školní vyučování. Odvádějí pozornost nejen toho, kdo si s ním hraje, ale i ostatních žáků okolo. Pokud si dítě hraje se spinerem a u toho čte nebo dělá úkol z matematiky, určitě ho v tom podporujte, ale doma. Spinnery prostě do školy nepatří.